...

Założyciele mPress otworzyli nowy portal. „Wtu.pl to nowa jakość na rynku mediów internetowych”

Grupa OTO360, której flagowym projektem jest portal informacyjny mPress, powołała do życia nowy serwis. To wtu.pl. Plany autorów nowej inicjatywy są ambitne. Chcą na przestrzeni najbliższych dwóch lat zbliżyć się do czołówki portalów informacyjnych w kraju.

Jeszcze w ubiegłym roku wspomniany mPress święcił kolejne rekordy odsłon w poszczególnych miesiącach (najwięcej – 12 mln). Dzięki nim – w połączeniu z nie mniej udanym rokiem 2021 – OTO360 Sp. z o.o. notowała kilkusettysięczne przychody. 

– Nie chcemy spoczywać na laurach. Zmodyfikujemy nieco strategię i wierzę, że już w pierwszych miesiącach 2024 roku efekty naszej organicznej pracy nad wtu.pl będą widoczne gołym okiem – mówi Marcin Palion, prezes zarządu OTO360. 

Twórcy wtu.pl chcą iść za ciosem

Wtu.pl – jak wskazujemy wyżej – zasięgowy szczyt chce osiągnąć w ciągu maksymalnie dwóch lat. Jak jednak przekonują autorzy projektu, chcą piąć się w górę jak najszybciej. – Nie chcemy spoczywać na laurach. Wiemy, jak dynamiczna jest branża mediów online, a także jak łatwo „wypaść z karuzeli”. Stąd też zintensyfikujemy działania tak mocno, jak to możliwe – dodaje Palion.

Jak mówi, „nauczeni doświadczeniami z poprzednich lat, chcą wprowadzić nową jakość na rynek polskich mediów internetowych”. – Postawimy na tradycyjne, rzetelne dziennikarstwo, połączone jednak z dobrodziejstwami techniki XXI wieku – precyzuje szef spółki. 

OTO360 istnieje od listopada 2020 roku. W obliczu ogromnych wzrostów odsłon oraz przychodów, firma została przekształcona w spółkę z o.o. z jednoosobowej działalności gospodarczej, powstałej zaledwie rok wcześniej. Właściciele projektu nie ukrywają, że zależy im na dalszym rozwoju, a w przyszłości powoływania do życia kolejnych projektów – szczególnie tematycznych.

O projekcie

Sam opisywany portal, jak i podmiot za niego odpowiedzialny, tworzy grupa młodych ludzi od zawsze zafascynowana dziennikarstwem. – Oczywiście w ostatnim czasie zatrudniamy redaktorów. Sami jednak również piszemy – ja również. Nie dlatego, że muszę, ja po prostu to lubię – tłumaczy Marcin Palion. 

„Prężnie rozwijająca się redakcja wtu.pl to przyszłość polskich mediów internetowych. Portal tworzy niewielka grupa młodych osób, a działalność niezależnego serwisu finansowana jest w stu procentach z polskiego, prywatnego kapitału” – czytamy w stopce nowo powstałego portalu wtu.pl.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.