...

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ekipy remontowej dla firm na terenie Łodzi?

Czeka Cię remont biura, sklepu a może restauracji? Firma remontowa w Łodzi powinna być profesjonalna, terminowa i dbać o detale realizowanego projektu. W praktyce nie łatwo znaleźć taki zespół fachowców. Zamiast sprawdzać na własnej inwestycji wątpliwe kompetencje pracowników przypadkowej firmy budowlanej, uwzględnij nasze sprawdzone podpowiedzi. Zastosuj się do nich i przeprowadź remont sprawnie i dokładnie!

1. Zacznij od dokładnego zaplanowania prac

Modernizacja powierzchni komercyjnej wymaga szczegółowego harmonogramu. Powinien on obejmować następujące kroki:

 • zakres prowadzonych prac;
 • planowany termin rozpoczęcia;
 • zastosowane materiały;
 • przewidywany budżet;
 • deadline.

Oprócz tego odpowiedz sobie na pytanie, czy planowany remont w Łodzi ograniczy działanie Twojego lokalu, a może całkowicie go zamknie. Oczywiście dla większości przedsiębiorców lepszym wyborem byłoby jednoczesne realizowanie prac i prowadzenie działalności. W praktyce jednak nie zawsze jest to możliwe. Niektóre firmy, dla których remonty w Łodzi powierzchni handlowych to codzienność, wykonują prace nocą. Dzięki temu w dzień może przynajmniej częściowo nadal realizować sprzedaż czy inne usługi firmowe.

2. Zapytaj wśród najbliższych i sprawdź w internecie

Zanim rozpoczniesz swój remont w Łodzi, poświęć nieco czasu na research. Wiesz już, jakie masz oczekiwania wobec firmy i w jakim kierunku powinien iść remont. Teraz możesz przejść do poszukiwań. Pierwszym krokiem jest wypytanie innych przedsiębiorców oraz najbliższych i przyjaciół o doświadczenia z ekipami remontowymi. Możesz się zaskoczyć, jak wielu z nich korzystało do tej pory z pomocy fachowców.

Druga z możliwych opcji to przeszukiwanie internetu. Sprawdzona firma remontowa z Łodzi powinna mieć swoje miejsce w sieci, zwłaszcza gdy wykonuje modernizacje lokali wielkopowierzchniowych. Przyjrzyj się nie tylko samej ofercie, ale też dotychczasowym realizacjom i referencjom. Przyda się też zapoznanie się z certyfikatami i zakresem realizowanych prac. Możesz również poszukiwać opinii i komentarzy udostępnianych przez klientów. Może to pomóc Ci zdecydować się na wybór zespołu spełniającego Twoje oczekiwania.

3. Rozmowa z przedstawicielem firmy, projekt i kosztorys

Przeprowadzenie wstępnej konsultacji z przedstawicielem ekipy budowlanej jest niezbędne dla potwierdzenia jej kwalifikacji. Profesjonalna firma budowlana z Łodzi nie boi się pytań, czy negocjacji. W rozmowie możesz poruszyć następujące tematy:

 • przygotowanie harmonogramu prac;
 • zakup materiałów lub wykonanie usługi na materiałach od inwestora;
 • forma rozliczenia;
 • gwarancja;
 • dzień rozpoczęcia i zakończenia remontu;
 • pory wykonywania prac.

To oczywiste, że nie musisz mieć ani czasu, ani umiejętności na przygotowywanie konkretnego projektu. Ten powinna wykonać firma realizująca kompleksowe remonty wnętrz w Łodzi. Dlatego w rozmowie z przedstawicielem dokładnie przedstaw swoją wizję na remont, pomysły zmian i ich zakres. Na podstawie rozmowy oraz oceny stanu faktycznego ekipa budowlana powinna określić dokładny projekt.

Wraz z planem przychodzi czas na kosztorys. Nie daj się nabrać na zdania w stylu: „To trudno przewidzieć”, albo „Jakoś to będzie”. Poważne firmy godne zaufania przygotowują szczegółowy kosztorys prac obejmujący każdy etap. Po tym możesz poznać profesjonalne łódzkie firmy budowlane.

4. Ekipa budowlana od wszystkiego czy pojedynczy specjaliści?

Trzeba przyznać, że każda z tych opcji ma swoje zalety. Jednak dla Ciebie, jako przedsiębiorcy, spory remont przy współpracy z wieloma pojedynczymi fachowcami to strata czasu. Najlepsza opcja to wyspecjalizowana firma budowlana, która przyjmuje zlecenia budowlane w Łodzi na remonty lokali wielkopowierzchniowych. Dlaczego?

W szeregach ma specjalistów od każdego etapu prac takich jak:

 • wyburzenia;
 • murarstwo;
 • instalacje elektryczne, wodne, wentylacyjne;
 • montaż mebli;
 • instalacja oświetlenia;
 • wykańczanie powierzchni.

Skupienie fachowców z tych dziedzin w jednej firmie oszczędzi Twój czas, a działowi księgowemu pracy na rozliczanie faktur od każdego specjalisty z osobna. W dużej firmie remontowej zawsze jest osoba koordynująca przebieg prac i pilnująca ich jakości. To zapewnia Ci spokój umysłu i możliwość skoncentrowania się na innych obszarach działalności.

Teraz pozostaje jedynie wybór ekipy i rozpoczęcie prac. Powodzenia!

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.