...

Comarch znowu wysoko w zestawieniu „Computerworld TOP200” Edycja 2022

Wysokie lokaty Comarch SA w wielu obszarach sektora IT, odnotowane w dorocznym raporcie Computerworld TOP 200 Edycja 2022, nie powinny nikogo dziwić. Są po prostu odzwierciedleniem silnej pozycji rynkowej firmy wynikającej z długotrwałej strategii opartej na inwestycji w innowacje.

Raport o stanie branży ICT

Coroczny raport Computerworld TOP200 Edycja 2022, w tym roku 30 – jubileuszowy, to zestawienie największych firm IT w Polsce oraz dostawców sprzętu IT. To wszechstronne opracowanie pokazuje rzeczywistą sytuację polskiej branży ICT (informatyka i telekomunikacja). Z uwagi na wiarygodność i rzetelność twórców, stanowi najważniejsze źródło informacji na temat czempionów rynku w poszczególnych segmentach. Od 30 lat stanowi punkt odniesienia dla osób decyzyjnych w branży IT, oraz firm ICT szukających informacji na temat liderów rynku w konkretnych kategoriach. Zaglądają do niego także informatycy, analitycy czy handlowcy poszukujący solidnego pracodawcy.

Comarch SA w raporcie ComputerworldTOP200

Raport zawiera szczegółowe informacje o wynikach ponad 400 największych firm informatycznych i telekomunikacyjnych działających w Polsce. Zobaczymy tam blisko 70 tabel i zestawień pokazujących koniunkturę na rynku ICT w różnych przekrojach: sektorowych – od strony klienta, produktowych, usługowych. W raporcie poza twardymi danymi znajdziemy także szereg artykułów i analiz dotyczących polskiego ICT przygotowanych przez ekspertów IT, analityków rynku oraz redaktorów Computerworld. Mimo udziału wielu specjalistów w projekcie to na dziennikarzach tego poczytnego i cenionego magazynu spoczywał główny obowiązek przygotowania zestawienia.  Przeanalizowali oni ankiety nadesłane przez firmy IT, na podstawie których opracowali zestawienia i rankingi w kilkunastu kategoriach. W dwóch z nich Comarch znalazł się na najwyższym stopniu podium: najwięksi dostawcy systemów RPA i automatyzacji oraz najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora telekomunikacyjnego. Zwycięstwo w tym segmencie nie powinno nikogo dziwić, firma znana jest z rozwijania rozwiązań umożliwiających automatyzację pracy. Nowoczesne systemy ERP pozwalają firmom uzyskać wymierne oszczędności w zakresie obsługi księgowości i kadr, zarządzania magazynem czy sprzedażą.

Nie gorzej, bo na drugich pozycjach, firma uplasowała się w takich kategoriach jak: najwięksi dostawcy usług w modelu Cloud, najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora handlu, najwięksi dostawcy usług serwisowych, firmy informatyczne o największych nakładach na R&D, najwięksi dostawcy systemów Enterprise Resource Planning (ERP). W dwóch kolejnych kategoriach, takich jak: najwięksi dostawcy usług integracyjnych, najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) firma zajęła miejsce, które nagradzane jest brązowym medalem. W kilkunastu innych nie mniej ważnych kategoriach Comarch SA znalazł się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.