Niesłabnąca popularność leasingu pośród przedsiębiorców to efekt licznych korzyści wynikających z wyboru tej formy finansowania inwestycji. Bez konieczności zamrażania ogromnego kapitału firma może dziś szybko włączać do swojego majątku samochody, sprzęt komputerowy, maszyny przemysłowe…a to dopiero początek możliwości! Bardzo możliwe, że jesteś zdziwiony, gdyż finansowanie to wielu osobom kojarzy się głównie z autami osobowymi. Jednak w praktyce przedmiotem umowy leasingowej może być praktycznie każdy środek trwały – sprawdź, jakie konkretnie mogą to być rzeczy!
Co przedsiębiorca może wziąć w leasing?
Faktycznie samochody osobowe od lat są głównym obiektem zainteresowania w przypadku leasingu. Wynika to z faktu, że w dzisiejszych czasach auta stanowią jedno z podstawowych narzędzi pracy zdecydowanej większości firm. Jednak umowa leasingowa może dotyczyć także samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, naczep czy przyczep. Nic również nie stoi na przeszkodzie, aby w ten sposób kupić maszyny budowlane.
Oprócz tego leasingodawcy zwykle są chętni na sfinansowanie zakupu:
- nieruchomości,
- sprzętu komputerowego (w tym nawet oprogramowania),
- specjalistycznych urządzeń przemysłowych czy maszyn rolniczych.
Jednak z pewnością największym zaskoczeniem będzie dla Ciebie to, że leasing może obejmować także sprzęt medyczny oraz…fotowoltaikę!
Na stronie eksperta od leasingów Vleasing można wyczytać, że „leasingują wszystko”, więc można założyć, że tak naprawdę finansowanie możemy uzyskać na każdy przedmiot, który może przydać się w firmie.
Leasing ciężarówek idealny dla firm z branży transportowej
Wartość pojazdów ciężarowych jest zdecydowanie wyższa w porównaniu do odpowiedników osobowych czy nawet dostawczych. W efekcie firmy działające w branży transportowej, które korzystają z ciągników siodłowych oraz naczep, muszą inwestować w te auta ogromne pieniądze.
Jednak w przypadku leasingu z finansowania można skorzystać nawet przy zerowej wpłacie inicjalnej. Do tego istnieje możliwość zakupu zarówno nowych, jak i używanych pojazdów ciężarowych. Leasingobiorca użytkuje takie auta przez cały okres umowy leasingowej, opłacając niską ratę. Po spłacie ostatniej może zdecydować się na wykup lub zwrócić pojazd leasingodawcy.
Leasing sprzętu medycznego – czego może dotyczyć?
Dla firm działających w branży medycznej zakup związanego z nią sprzętu również jest niesłychanie poważnym wyzwaniem. Okazuje się jednak, że i takie urządzenia można objąć umową leasingową. Co istotne w tym przypadku, z oferty mogą skorzystać wyłącznie przedsiębiorcy mający odpowiednie uprawnienia do korzystania ze sprzętu medycznego.
W efekcie finansowanie to kierowane jest m.in. do stomatologów, lekarzy specjalistów, rehabilitantów, optyków czy weterynarzy prowadzących własne gabinety. Leasingować można nawet urządzenia wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych. Leasingodawcy często proponują podpisanie umowy bez konieczności wpłaty czynszu inicjalnego.
Leasingowanie urządzeń do instalacji fotowoltaicznej
Z racji rosnących cen energii coraz więcej firm decyduje się na uniezależnienie od jej dostawców, montując fotowoltaikę. Jednak inwestycja w panele wiąże się z ogromnym kosztem, na który wielu przedsiębiorców nie może sobie pozwolić. W takich sytuacjach z pomocą również może przyjść leasing. Pozwala zamontować instalację niezależnie od jej wielkości oraz oczekiwanej wielkości produkcji energii elektrycznej.
Co ważne, w wielu przypadkach istnieje opcja skorzystania z uproszczonej procedury wnioskowania o finansowanie. Do tego raty są relatywnie niskie, oczywiście pod warunkiem wyboru odpowiedniej oferty. W znalezieniu tej najlepszej warto zdać się na wsparcie doświadczonych doradców, którzy prześwietlą propozycje różnych leasingodawców!